Een terugblik op 2023 door Managing Director Jos Derijk

Beste allemaal,

Terwijl we het einde van het jaar naderen, is het een waar genoegen om terug te kijken op 2023. En alhoewel we liever vooruitkijken, blikken we toch met trots terug op een jaar vol prestaties en mijlpalen. 

In mijn vorige jaaroverzicht beloofde ik een grote aankondiging. Afgelopen zomer konden we met vreugde delen dat ik samen met Sjoerd Treuen Marcelissen heb overgenomen. Een heel avontuur, en na een half jaar later kan ik mededelen dat ik maar wat trots ben dit aan te mogen zijn gegaan met mijn zwager en goede vriend Sjoerd. Hier zullen we met de kerstdagen dan ook samen op proosten. 

Maar Marcelissen draait zeker niet alleen om ons. Daarom wil ik mijn waardering uitspreken voor ons gehele team. Ze hebben hard gewerkt en hebben een aanzienlijke bijdrage geleverd aan de omzet die we hebben mogen realiseren. We produceren niet alleen fantastische machines om aan de wensen van de klant te voldoen, maar ons team levert ook de service en onderhoud die essentieel zijn om het productieproces optimaal te houden.

En juist daar zit onze groei: de combinatie van topkwaliteit machines en klantgerichte service. Bij Marcelissen begrijpen we deze synergie als geen ander. Zo hebben we wederom een aantal mooie, grote projecten ten uitvoer mogen brengen met onze optische sorteerders. Steeds meer bedrijven begrijpen de toegevoegde waarde die we bieden: Van concept tot installatie en support, alles onder één dak..

We hebben ons vol overgave gestort op optimalisaties en innovatieve ontwikkelingen, zoals de geautomatiseerde ontstener. Ook konden we afgelopen zomer onze vertrouwde kwaliteit combineren met een ongekende snelheid van leveren: we produceerden en leverden een Sliver Remover SR2 in een maand tijd uit om een goede klant in Griekenland te kunnen helpen. 

Ons team is de afgelopen maanden niet alleen in omvang gegroeid, maar ook in kwaliteit. Met nieuwe, toegewijde medewerkers als Ruud en Bart garanderen we dat de kwaliteit van onze machines ook in het nieuwe jaar van hoog niveau blijft en waar mogelijk nog verbeterd wordt. En ja, we zijn alweer op zoek naar nieuwe collega’s om ons team te komen versterken in 2024! Ben je benieuwd naar de functies en wil je deel uitmaken van ons team? Spreek me gerust aan!

Natuurlijk waren er ook een aantal uitdagingen. Maar als we ervan kunnen leren, dan zetten we dit om in leermomenten. Omdat we leren als een essentieel onderdeel van iedere ontwikkeling zien, werken we actief samen met onderwijsinstellingen als Fontys. We geven stagiaires mooie kansen om binnen Marcelissen met techniek en de maakindustrie in aanraking te komen en nemen deel aan de programmaraad van het Centre of Expertise High Tech Systems & Materials. Tevens hebben we dit jaar meegedaan aan het Crafters ‘23 evenement. Het waren allemaal geweldige ervaringen!

Maar ik vind vooral ook de gezelligheid belangrijk en de dingen die we samen doen: Vastelaovesvrijdag, samen sporten op maandag (ons “Sportief Marcelissen” initiatief!), samen golfen, de jubilarissen, ijsjes in zomer, friet in pauze, oliebollen eten, het recente bezoek van Sinterklaas en natuurlijk ook ons jaarlijkse kerstdiner! Deze activiteiten maken ons team tot een ware familie.

Namens het gehele Marcelissen-team wil ik mijn oprechte dank uitspreken aan iedereen die heeft bijgedragen aan ons succesvolle jaar. Ondanks de uitdagende tijden hebben jullie met positieve energie bijgedragen aan onze successen en ontwikkelingen waarop we terecht trots zijn.

Ik wens iedereen fijne feestdagen en een voorspoedig en gezond 2024 toe. 

Met hartelijke groet,

Jos Derijk

Managing Director